ADIDAS ULTRABOOST 19 İLE KOŞU TEKNOLOJİSİ YENİDEN KODLANIYOR

2 dakika okuma süresi


Adidas koşu kategorisinin yeni üyesi Ultraboost 19, hızlı tepki veren özelliği sayesinde koşuculara maksimum enerji geri dönüşü sağlıyor. Adidas’ın binlerce koşucunun beklentilerini dikkate alarak geliştirdiği yeni Ultraboost 19, orta tabanda %20 daha fazla optimize edilmiş BOOST teknolojisi sayesinde koşu sırasında enerji kaybını önlüyor.

Ultraboost 19, adidas Koşu’nun tasarladığı ikonik koşu silüetinin bugüne kadarki en hızlı tepki veren ve enerji dolu ürünü olarak öne çıkıyor. Orta tabanda kullanılan %20 daha fazla BOOST teknolojisi koşuculara her adımda daha fazla enerji veriyor. Torsion Springsistemiyle çalışan bu özellik, Ultraboost 19’un daha fazla enerjiyi geri yansıtıp koşucuyla birlikte hareket etmesini sağlıyor. Bu teknolojiyle geçişler sırasında da enerji hiçbir zaman boşa harcanmıyor.

adidas tasarımcıları ve ürün geliştiricileri yeni adidas Ultraboost 19’u ortaya çıkarmak ve koşu ayakkabısı kodlarını yeniden keşfetmek amacıyla dünya çapında binlerce koşucu ile birlikte çalıştı. Çalışmaları sonucunda orijinal adidas Ultraboost’u 17 parçadan, performansa dayalı 4 bileşene indirgediler ve yenilikçi bir koşu deneyimi için daha fazla tepki veren, daha hafif, yeniden güçlendirilmiş bir silüet yarattılar.

Yeni tasarımıyla da dikkat çeken Ultraboost 19’da ayakkabının ayağa oturması da geliştirildi. 3D Topuk Çerçevesi ayağı darbe etkisinden koruyarak daha güvenli bir koşu için gelişmiş destek ve denge sağlıyor. Tasarımda kullanılan öncü tek parçalı Primeknit 360 saya, daha fazla destek ve hafif rahatlık için ayağı sıkıca sarıyor.

İlginizi çekebilir:  Profilo’nun Yeni Pazarlama Müdürü Zeynep Cebeci Oldu

adidas Ultraboost 19, yeni bir koşu çağından ilham aldı ve daha yaratıcı, daha sosyal olan bu çağ için yaratıldı. Bunu kutlamak için adidas, koşucuların her koştuklarında sporu nasıl dönüştürdüklerini destekleyen ‘Recode Running’ kampanyasını başlatıyor.

adidas ultraboost 19

Adidas Koşu Tasarım Genel Müdür Yardımcısı Sam Handy, Ultraboost 19 ile ilgili olarak;“Koşu sürekli evrim geçiriyor, bu nedenle dünyanın dört bir yanındaki koşuculara mücadeleci olmayı sürdürme, koşunun ne olduğunu ve neye benzediğini değiştirme gücü vermek istedik. Bunun için daha fazla güçlendirilmiş ve enerjisi artırılmış adidas Ultraboost 19’u tasarladık. Her zamankinden daha fazla enerji geri dönüşü sağlayan bir ayakkabı yarattık ki böylece tüm koşucular yaratıcılıkları onları her nereye götürürse güç ve güvenle koşabilsinler.” diyor.

Yeni adidas Ultraboost 19’u dünyada ilk kez deneyen ayakkabının ilk destekçileri arasında futbol oyuncuları Lionel Messi, Paulo Dybala ve Paul Pogba, koşu yıldızı ve saha yarışçısı Wayde van Niekerk, Hollywood oyuncusu Chadwick Boseman ve stil ikonu Kendall Jenner gibi adidas’ın en büyük küresel atletleri ve influencerları yer alıyor.


Bilgi Paylaştıkça Artar!

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir