iphone xr satışları

‘iPhone XR Satışları’ ‘iPhone XS’ Satışlarını Geçti

1 dakika okuma süresi


Apple’ın son dönemlerde iPhone satışlarında çeşitli sorunlar yaşadığı ve mali anlamda işlerin yolunda gitmediği biliniyor. Bildiğiniz üzere şirket geçtiğimiz Eylül ayı ile beraber merakla beklenen iPhone XR, iPhone XS ve XS Max modellerini tanıtmıştı.

Serinin uygun fiyatlı modeli olarak ön plana çıkan iPhone XS modeli ise Xs ve Xs Max cihazlarından yaklaşık olarak bir ay sonra raflardaki yerini aldı ve satışa sunulmuş oldu.

Ancak Apple’ın genel fiyat politikası bir hayli eleştirilirken bu noktada iPhone Xs ve Xs Max modellerinin aşırı yüksek fiyatlarından ötürü şirket beklediği satış rakamlarına erişemedi.

iPhone XR modeli ise daha ucuz olmasıyla beraber daha fazla ilgi gördü ve ortaya çıkan yeni raporlara göre iPhone XR satışları iPhone Xs ve Xs Max modellerini geride bıraktı.

iPhone XR Satışları

iphone xr satışları

Daha uygun fiyatlı olarak ifade edilen ancak ülkemizde hala yüksek fiyat etiketleri ile bulunan iPhone XR modelinin XS modeline göre daha popüler olduğu biliniyor.

iPhone XS Max’ın ise neredeyse durma noktasına gelen satışlarından ötürü iPhone XR’ın bir hayli arkasında kaldığını ifade edebiliriz. iPhone XR modelleri bu satış hızını sürdürürse, XS Max modellerini de geçerek 2018 modelleri arasında en fazla satış yapan iPhone modeli olarak zirveye oturacak.

Yeni veri ve detaylara göre ise önümüzdeki ayın birincisi iPhone XR modeli olacak diyebiliriz.

İlginizi çekebilir:  Modanisa, Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası’ndan aldığı yatırımla e-ihracat şampiyonluğunu güçlendirecek

İlgili Gönderi:iPhone XS Max, iPhone XS ve iPhone XR Özellikleri ve Farkları

Diğer modellerin satış paylarına göz attığımızda ise iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri de yeni cihazlara göre biraz düşüş gerçekleştirmiş durumda.

iPhone 8 ile hala iyi satış oranları ile dikkat çekerken fiyatıyla iPhone 8’in iyi bir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Apple son zamanlarda üretimde azalmaya giderken yükselen dolar ile beraber piyasada iPhone XR satışları ne derece artmaya devam edecek göreceğiz. 


Bilgi Paylaştıkça Artar!

0 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir